**DreamTeam RPG Macedonia**
 
HomeБарајРегистрирајте сеВлез

Видете ги мислењата без одговор
 Форум ТемиМислења
Последно мислење

Your first category

 
Нема нови мислења

Известувајна.

Овде ќе бидете известени за се на сервер.
11Саб Мар 24, 2012 9:44 pm
Nick Bash Известувајне!Големото UPDATE.
Нема нови мислења

Кршенје правила.

Овде можете да пријавите некого како ги крши правилата.
11Саб Мар 24, 2012 2:32 pm
Nick Bash Правило пред отворајне на тема.
Нема нови мислења

Support.

Овде можете да пријавите секаков проблем со сервер.
11Саб Мар 24, 2012 2:36 pm
Nick Bash Правило пред отворајне на тема.
Нема нови мислења

Скриптајне

Овде можете да прикачувате туторијали/самп мапи.
22Саб Мар 24, 2012 2:45 pm
Nick Bash Правило пред отворајне на тема:Туторијали.
Нема нови мислења

DreamTeam

Овде можете да дознаете кој работи на сервер:DreamTeam.
11Саб Мар 24, 2012 2:56 pm
Nick Bash DreamTeam тим
Нема нови мислења

Банирани.

Овде можете да видите кој се банирани и од кој админ,додека можете да барате и унбан
00
Нема нови мислења

Warning

Овде можете да видите кој се опоменати и од кој админи.
00
Нема нови мислења

Купувам/Продавам.

Овде можете да дадете оглас дали Купувате/Продавате нешто.
11Саб Мар 24, 2012 6:05 pm
Nick Bash Правило пред отворајне на тема.
Нема нови мислења

Помош

Овде можете да додавате помош на некое друго лице.
00
Нема нови мислења

Модови.

Овде можете да прикачите секаков мод.
00
**DreamTeam RPG Macedonia** Empty
Today's active topics
Today's top 20 posters
Overall top 20 posters
Delete the forum cookies
Кој е он-лајн?
Кој е он-лајн?Нашите членови се испратиле точно 7 мислења
Постојат b>11 регистрирани членови
Најновиот регистриран член е ace:
In total there is 1 user online :: 0 Регистрирани, 0 Скриени и 1 Гост
Најмногу членови кои го посетиле форумот воеднаш се 10 во Чет Мај 11, 2017 9:12 pm

Регистрирани членови: Никој
No users have a birthday today
No users are having a birthday in the upcoming 7 days
Legend : [ Moderators ]

Нови мислењаНови мислењаНема нови мислењаНема нови мислења  Форумот е заклученФорумот е заклучен