**DreamTeam RPG Macedonia**
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


**DreamTeam RPG Macedonia**
 
HomeБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Правило пред отворајне на тема.

Go down 
АвторПорака
Nick Bash
Admin


Број на мислења : 8
Join date : 2012-03-24
Age : 22

Правило пред отворајне на тема. Empty
ПишувањеПредмет: Правило пред отворајне на тема.   Правило пред отворајне на тема. EmptyСаб Мар 24, 2012 2:32 pm

Доколку сакате да пријавите некој играч како ги крши правилата пополнете го следново:

- Ваше име и презиме на сервер(ENG):
- Име и презиме на играчот кој го прекршува правилото(ENG):
- Доказ:Слика/Видео:
- Причина:

Доколку пцуете,спамате вашата поставена тема ке биде избришана.
Вратете се на почетокот Go down
https://dreamteam1.macedonianforum.net
 
Правило пред отворајне на тема.
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
**DreamTeam RPG Macedonia** :: Your first category :: Кршенје правила.-
Отиди до: