**DreamTeam RPG Macedonia**
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


**DreamTeam RPG Macedonia**
 
HomeБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Правило пред отворајне на тема:Туторијали.

Go down 
АвторПорака
Nick Bash
Admin


Број на мислења : 8
Join date : 2012-03-24
Age : 22

Правило пред отворајне на тема:Туторијали. Empty
ПишувањеПредмет: Правило пред отворајне на тема:Туторијали.   Правило пред отворајне на тема:Туторијали. EmptyСаб Мар 24, 2012 2:45 pm

Доколку сакате да прикачите некаков туторијал пополнете го следново:

- Ваше Име и Презиме на сервер(ENG):
- Каков туторијал изработивте:
- Слики од туторијалот:
- Објаснуванје:

Доколку вашиот туторијал биде отценет 10/10 од страна на Head вашата скрпта(туторијалот)ке биде прикачен на сервер.
Вратете се на почетокот Go down
https://dreamteam1.macedonianforum.net
 
Правило пред отворајне на тема:Туторијали.
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
**DreamTeam RPG Macedonia** :: Your first category :: Скриптајне-
Отиди до: